Ana sayfa Sinema Alper Saldıran ve Aslıhan Malbora ile Aile Hükümeti filmi vizyona giriyor

Alper Saldıran ve Aslıhan Malbora ile Aile Hükümeti filmi vizyona giriyor

tarafından ker_def

Yapımını RNK Prodüksiyon’un, yapımcılığını Mehmet Yıldırım’ın, başrollerini Alper Saldıran ve Aslıhan Malbora’nın paylaştığı, senaryosunu Seçil Çömlekçi’nin, yönetmenliğini ise Burak Demirdelen’in üstlendiği “Aile Hükümeti” 9 Ekim’de vizyona giriyor.

Çekimleri Çanakkale Asos’ta gerçekleştirilen film, mizah yüklü hikayesini tamamlayan başarılı prodüksiyonuyla seyircinin beğenisini kazanacak. Köy öğretmeni Salih’in (Alper Saldıran), Elaldı köyünü akraba evliliklerinden kurtarmak için verdiği kahkaha dolu mücadeleyi konu alan filmde 300 figüran rol aldı. Köy halkının da kamera karşısına geçtiği filme özel olarak250 adet yöresel kostümler dikildi.

Aile Hükümeti filmine konu olan köyde, köy kahvesi, okulu ve belli başlı evleri Aile Hükümeti için yeniden inşa edildi. Alper Saldıran, Aslıhan Malbora’ya; Nail Kırmızıgül, Mehmet Yıldırım, Rıza Akın, Lale Başar, Gülhan Tekin, Gürsu Gür, Metin Yıldız, Deniz Özerman, Ali Rıza Tanyeli ve Kıvanç Baran Arslan’ın eşlik ettiği “Aile Hükümeti” beyaz perdede seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Filmin kısaca konusu ise şöyle; Elaldı köyüne öğretmen olarak atanan Salih, köyün güzeller güzeli kızı Zeynep’e aşık olur. Köyde akraba evliliklerine sıkça rastlandığından Zeynep’i bir başkasına vermesinler diye Ankara’ya Aile Bakanlığına düzenli olarak dilekçeler yazar. Aile Bakanlığı da köydeki aile hayatıyla ilgili sorunları çözebilmek adına bir proje hazırlar.

Projeye göre herkes resmi nikah kıyacak, akrabası ile evlenmeyenler oturdukları evlerin ve işledikleri tarlaların tapularını almaya hak kazanacaktır. Salih köylüleri bir araya toplayıp, evlenmeleri uygun olan adayları listeler. Bu listeye göre herkes sevdiğinden ayrı düşmekle kalmaz, yakın arkadaşlarının sevdalılarıyla eşleşir ve işler daha da karmaşıklaşır.