SON DAKİKA
26 Ağustos 2019 10:38

SON HABERLER

Bergüzar Korel’den Vatanım Sensin’deki rol arkadaşına: Klip çekmek nedir arkadaşım?

Televizyongazetesi/Detay – Ünlü oyuncu Bergüzar Korel, Vatanım Sensin isimli dizide birlikte oynadığı Esra Ruşan’ın çektiği klibi instagram hesabından yayınlayarak övgülere boğdu.

Esra Ruşan, Vatanım Sensin dizisinde Kuvayi Milliyeci Emine’yi oynuyordu. Dizide Bergüzar Korel’in oynadığı Azize ile birlikte Emine’nin verdiği mücadele son sezonda dikkat çekmişti.

YaDa’nın, Garaj Müzik etiketiyle yayınlanan “Çok Güzelsin” albümünde yer alan “Çok Güzelsin” isimli şarkısının klibini de Esra Ruşan çekti.

Oyuncu Tuğrul Tülek’in söz ve müziğini yazdığı ve söylediği şarkının klibini Gizem Kızıl ile birlikte yöneten Esra Ruşanm’a, Bergüzar Korel’den övgü dolu sözler geldi.

Bakın Bergüzar Korel neler neler söylemiş?

bir insan yaptığı her işte mükemmel olmaz abicim!
müthiş bi oyuncusun onu zaten hepimiz biliyoruz o ayrı..
ama klip çekmek nedir arkadaşım?
hayır çıtayı bu kadar yükseltirsen diğerleri ne yapacak onu merak ediyorum..
gözüne kalbine emeğine kurban olsunlar..
sen hep oyna,
çek,
anlat..
o güzel gözünden herkes görsün dünyayı.. @esrarusann
canım @gizemkizil dokunuşunu unutmamakla birlikte harika kadın @gizemerdem05 ve bir başka yetenek küpü @tgrltlk sanatın her koluna dokunurken sesinle içimi ferahlattın.. oh be!
hepiniz iyi ki varsınız.

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel’dir. Annesi ise usta oyuncu Hülya Darcan’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. Bergüzar Korel’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar’da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak’ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının en fazla reyting alan dizisi ünvanını alan Binbir Gece’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.

İlgili Haberler