SON DAKİKA
16 Haziran 2019 12:17

SON HABERLER

Buğra Gülsoy, 19 Mayıs kutlamasını tekrar tekrar okunması gereken o metinle yaptı!

Şu sıralar tv8 ekranlarında yayınlanan Kızım dizisinde oynayan Buğra Gülsoy da pek çok ünlü isim gibi sosyal medyadan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Ünlü oyuncu, Atatürk’ün bir fotoğrafını yayınlayarak, paylaşımına Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni ekledi.

Takipçileri, oyuncunun paylaşımına yorumlar ve beğeniler yağdırırken, tekrar tekrar okunması gereken Atatürk’ün sözlerini paylaşmış olması da takdir topladı.

İşte Buğra Gülsoy’un o paylaşımı:

#MustafaKemalAtatürk 🙏🏻 🇹🇷 Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
🇹🇷 #19mayıs1919 #19mayısatatürküanmagençlikvesporbayramı

İlgili Haberler