Çocuklar Duymasın dizisi hayranlarını isyan ettiren gelişme!

12 Ağustos 2018 Pazar, 21:16
Çocuklar Duymasın dizisi hayranlarını isyan ettiren gelişme!
Kanal D’nin geçtiğimiz sezondan bu sezona taşınan iki dizisinden birisi Çocuklar Duymasın…

Diğeri ise 12 sezondur ekranda olan Arka Sokaklar…

Aslında Çocuklar Duymasın’ın Arka Sokaklar ile birlikte yeni sezonda Kanal D ekranında yer alabiliyor olması bile önemli bir başarı…

Dizinin halen iyi bir izleyici kitlesi var. Ancak Kanal D’nin gün değişikliği kararı dizinin sonunu getirebilir.

İşte bu sebepten Çocuklar Duymasın hayranları kanalın bu kararına büyük tepki göstermekte.

15 Ağustos Çarşamba günü yeni sezondaki ilk bölümü yayınlanacak olan dizi, Diriliş Ertuğrul ve Sen Anlat Karadeniz başlamadan önce sadece Nefes Nefese ile rekabet edecek.

Sezon dizileri geldiğinde ise 4 dizinin rekabetinden mutlaka 1 veya 2 dizi kaybedecek.

Milliyet Blog yazarlarından Sibel Yılmaz, Çocuklar Duymasın dizisi hayranlarının sosyal medyadaki tepkilerini köşesine taşıdı.

İşte Sibel Yılmaz’ın o yazısı:

“Çocuklar Duymasın’ın Yayın Günü Değişti, İzleyici Yorumları Ard Arda Geldi / TV Programları
2-3 dakika

Taş fırın erkeği Haluk’uyla, Güzel annesi Meltem’iyle, Havuç Kafası Furkan’ı, Fıs Fıs İsmail’iyle, komik adam Hüseyin’i, Dominant Gönül’üyle çok sevilen, zamanında tekrarlarıyla bile izlenme rekorları kıran tam bir aile dizisidir Çocuklar Duymasın. Hala da ilgiyle, beğeniyle izlenir.

Senaristliğini ve yapımcılığını Birol Güven’in, yönetmenliğini Bora Tekay’ın üstlendiği, başrollerini Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ Atacan, Zeyno Gönenç, Volkan Severcan, Baran Erdoğan’ ın paylaştığı televizyonların uzun soluklu dizilerinden olan Çocuklar Duymasın şimdilerde Kanal D ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.

Geçtiğimiz günlerde dizinin yeni sezona erken başlayacağı ve yayın gününün değiştiği bilgisi izleyiciyle paylaşıldı. Önceden Pazar günleri ekrana gelen yapımın yeni bölümlerinin 15 Ağustos Çarşamba gününden itibaren artık Pazar değil Çarşamba günleri ekrana geleceği duyuruldu. Bu değişikliğin paylaşılmasının ardından yorumlar da ard arda geldi.

ÇOCUKLAR DUYMASIN BÖLÜM VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN

Dizinin kemik izleyicisi yayın gününün Çarşamba’ya alınmasından hiç hoşnut olmadığını belirtiyor. Çünkü Çarşamba günleri kafa kafaya mücadele eden Sen Anlat Karadeniz ve Diriliş Ertuğrul’un çok izlendiği bu yüzden reytinglerin çok düşeceği görüşündeler. Hal böyle olunca Çarşamba günleri yayınlanacak dizinin reyting canavarına kurban gideceğini bir kaç hafta sonra belki de yayından kalkacağını belirtiyorlar. Yayın gününün yine Pazar’a alınmasını isteyenler çoğunlukta.

Yorumlara bakıldığında haklılık payları yok değil. Diğer iki yapım evet çok izleniyor. Çarşamba günleri izleyiciyi ekrana kilitlemiş durumdalar. Fakat bana göre izleyici önyargılı davranmakta acele ediyor. Dizi sezona erken başladığı için hafta içine alındığını sezon tamamen başlayınca yayın gününün değişeceğini düşünüyorum. Çünkü yaz aylarında hafta sonu herkes dışarıda Tv izleme oranı düşük. Asıl yaz bitmeden başlayacağından kendi yayın gününde yayınlanırsa izlenme oranı düşer düşüncesindeyim. Kanal yönetimi ve yapım ekibi bu ayrıntıyı düşünerek yayın gününü değiştirmiş olabilir.

Neyse, tabi benim düşüncem de tahmin nihayetinde. Haklılık payı olup olmadığını sezon başlayıp taşlar yerine oturduğunda göreceğiz.”

çocuklar duymasın haberleri için