Diriliş Ertuğrul’da kan donduran sahne! 115.bölümde Ertuğrul’a işkence

16 Nisan 2018 Pazartesi, 12:24
Diriliş Ertuğrul’da kan donduran sahne! 115.bölümde Ertuğrul’a işkence

TRT1 ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan Diriliş Ertuğrul’un yeni bölüm fragmanı olay oldu. 115. bölüm fragmanında Ertuğrul Saadettin Köpek ve Günalp’in eline düşüyor. Ertuğrul işkenceye maruz kalıyor.

Son bölümde Ertuğrul Bey’in uç beyliği elinden alınınca Alpler ile birlikte kaleyi terk etmişti. İşte yeni bölüm tanıtımı:

DİRİLİŞ SON BÖLÜM ÖZETİ

Ertuğrul ile Günalp arasındaki hesaplaşma, Ertuğrul’un Günalp’ı alt etmesi ve onu affetmesi ile sonuçlandı. Bu sırada obadan Köpek’i öldürmek üzere ayrılan Aslıhan Hatun, amacına ulaşamayıp kendi canından oldu. Obadakiler ve Turgut, Aslıhan’ın beklenmedik ölümü karşısında yıkıma uğradı. Köpek’in öldürülmeye çalışıldığını öğrenen Mahperi Hatun, yarım kalan işi tamamlamak istedi ancak Köpek, Kayraldı sayesinde saraydan çıkarıldı.

Günalp, Köpek’in saldırıya uğradığını öğrenince Ertuğrul’u öldürmek için tekrar harekete geçti. Öte yandan Tekfur Kritos, Ahmet’i Nikea’ya imparatorun yanına gönderirken, Sultan Gıyaseddin ise Ertuğrul ile iş birliği yaparak Köpek’i öldürmesi için Sivas Emiri Hüsameddin Karaca’yı vazifelendirdi. Ertuğrul ve Alplar Aslıhan’ı Söğüt’e defnettikten sonra mezarı başında Saadettin Köpek’ten intikam almak için yemin etti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL TÜM BÖLÜMLER, SAHNELER VE VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN

Ertuğrul, Hüsameddin Karaca ile bir olup Köpek’in cezasını kesebilecek mi? Aslıhan’ın intikamı alınabilecek mi? Aslıhan’ın ölümüyle sarsılan Turgut, ne yapacak? Ahmet, Tekfur Kritos’un ona verdiği görevi yerine getirebilecek mi? Marya’nın Köpek için casusluk yaptığı anlaşılacak mı? Köpek’e olan sadakati yüzünden gözlerine perde inen Günalp, Köpek’in bir hain olduğunu idrak edebilecek mi? Gıyaseddin ve Mahperi, Köpek’in önlenemez yükselişine mani olabilecekler mi? Ertuğrul ve alpların yokluğunda Kayı Obası’nın akıbeti ne olacak?

diriliş ertuğrul haberleri için