SON DAKİKA
20 Haziran 2019 07:05

SON HABERLER

Hazır ve Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık arasındaki fark nedir?

Mağazalarda, pazarlarda, lostra salonlarında ortopedik tabanlık adı altında farklı marka ve biçimlerde ürünler satıldığını görmüşsünüzdür. Bir çoğumuz bu ve benzer ürünleri denemişsinizdir.
bu tabanlıklar ortopedik diye adlandırılsa da kişiye özel değildir. Bu nedenle tabanlığın sizde oluşturacağı etki tesadüfi olacaktır.

Ayak yapımızınn düşük veya yüksek kavisli olması, topuk veya ön ayakta yaşadığı problem tamamen bize özeldir. Her iki ayak dahi birbirinden farklı yapıda olabilir. Örneğin yüksek ayak kavisine sahip olan bir kişi bilmeden çok yüksek kavise sahip bir tabanlık satın aldığında, kişinin ayak sorunları ve ağrıları artacaktır. Ya da tam tersi düşük tabanlı bir kişiye aldığı tabanlığın kavisi yeterli gelmeyecek, tabanlığın sağlık ve konfor açısından hiçbir olumlu etkisi olmayacaktır.

Özetle ayak tipimizi belirlemeden ortopedik tabanlık kullanmak, hekime danışmadan ilaç kullanmaktan farklı değildir.Burada önemli olan ise ortopedik tabanlıkların kişiye özel olarak hazırlanması gerektiğidir.

Kişiye özel tabanlık kişinin problemlerini ortadan kaldırmak ve olası başka problemlerin oluşumunu önlemek için çok önemlidir. Ayak sorunlarınızı ihmal etmek diz, kalça ve bel problemlerine yol açabilir. Bir an önce önlem alınız.

İlgili Haberler