SON DAKİKA
20 Haziran 2019 17:02

SON HABERLER

Hercai dizisinin Miran’ı Akın Akınözü’nün mezun olduğu bölümü duyunca çok şaşıracaksınız!

Televizyongazetesi/Detay – Atv’de ekrana gelen ve 12. bölümüyle sezon arası veren Hercai dizisinin Miran’ı Akın Akınözü, son dönemin en çok merak edilen isimlerinden birisi oldu.

Hercai dizisinde birlikte oynadığı Ebru Şahin ile birlikte gündemden düşmeyen Akınözü’nün hayatı merak konusu.

İlk olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Ivan karakteriyle ekranlara gelen Akınözü, Arkadaşlar İyidir dizisinde Yunus, Aslan Ailem’de Murat, Payitaht Abdülhamid’de Ömer karakterlerini oynamıştı.

Ancak Akın Akınözü’nün kariyerindeki dönüm noktası Hercai dizisi oldu ve çok daha büyük kitleler tarafından tanınmasını sağladı.

Hercai ile birlikte imaj değiştiren, saçlarını ve sakallarını uzatarak, şivesi, tavırlarıyla bambaşka bir kimliğe bürünen Akınözü, instagram’da hızla yükselen takipçi sayısıyla şu anda 1,9 kişinin takip ettiği bir isim haline geldi.

Sabah gazetesinin haberine göre, Akınözü’nün oyuncu olmasındaki en büyük desteği ise annesi Özlem Akınözü vermiş. Aslında Amerika’da matematik bölümünü bitiren oyuncu, annesinin teşvikiyle mesleğini değiştirmiş.

Akın Akınözü’nün annesi Özlem Akınözü, lise yıllarında oğlunun konservatuvar okumasını istemiş ama oğlu matematik okumayı tercih etmiş.

Akın Akınözü, ilk tercihini yapıp Amerika’da Los Angeles – General Studies, UC- Berkeley – Applied Math’de okuyarak mezun olmuş.

Daha sonrasınnda Matematik bölümünde yüksek lisans eğitimini de tamamlayan Akınözü, okul bittikten sonra annesinin isteği üzerine oyunculuğa yönelmiş.

İlgili Haberler