SON DAKİKA
25 Haziran 2019 00:18

SON HABERLER

Hercai’nin Miran’ı Akın Akınözü, daha önce hangi dizilerde oynadı? Çok şaşıracaksınız!

TelevizyonGazetesi.com / Analiz – Hercai dizisinde Miran karakterini oynayana kadar Akın Akınözü’nün adını çok az kişi duymuştu.

Aslında ekranın dikkat çeken yapımlarında rol almıştı ama Hercai dizisi için yaptığı imajla bambaşka bir popülerlik elde etti.

Miran için yenilediği imajı, dizinin kazandığı başarı, oyuncuyu tahmin bile edemeyeceği bir noktaya getirdi.

Akın Akınözü daha önce verdiği bir röportajında, imaj değişikliğinin kendisine Miran rolünü getirdiğini belirterek şunları söylemişti:

“Bu imaj değişikliği de aslında bana bu projeyi getirdi diyebilirim. Çünkü bu yeni imajım bu karakter için uygun bulundu. Ve bu şekilde ben bu proje ile yola çıkmış oldum. Uzun saçlıydım ve sakalsızdım, kirli sakal tutuyordum. Şimdi hem sakallıyım hem de saçımı kısalttım. Bu ciddi bir değişiklik.”

Akın Akınözü’nün oyuncu olma hikayesi de hayli ilginç!

1990 Ankara doğumlu olan oyuncu, aslında matematik alanında eğitim almış. Üstelik Amerika’da okumuş. Akınözü’nün oyuncu olmak gibi hayalleri daha önce yokmuş.

İlk olarak 2014 yılında Azrail isimli dizide rol aldıktan sonra, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Ivan karakteriyle ekranlara geldi.

Akınözü, daha sonra Arkadaşlar İyidir dizisinde Yunus, Aslan Ailem’de Murat, Payitaht Abdülhamid’de Ömer karakterlerini oynamıştı.

Ancak Akın Akınözü’nün kariyerindeki dönüm noktası Hercai dizisi oldu ve çok daha büyük kitleler tarafından tanınmasını sağladı.

Hercai ile birlikte imaj değiştiren, saçlarını ve sakallarını uzatarak, şivesi, tavırlarıyla bambaşka bir kimliğe bürünen Akınözü, instagram’da hızla yükselen takipçi sayısıyla şu anda 1,9 kişinin takip ettiği bir isim haline geldi.

Akınözü’nün oyuncu olmasındaki en büyük desteği ise annesi Özlem Akınözü vermiş. Aslında Amerika’da matematik bölümünü bitiren oyuncu, annesinin teşvikiyle mesleğini değiştirmiş.

Akın Akınözü’nün annesi Özlem Akınözü, lise yıllarında oğlunun konservatuvar okumasını istemiş ama oğlu matematik okumayı tercih etmiş.

Akın Akınözü, ilk tercihini yapıp Amerika’da Los Angeles – General Studies, UC- Berkeley – Applied Math’de okuyarak mezun olmuş.

Daha sonrasınnda Matematik bölümünde yüksek lisans eğitimini de tamamlayan Akınözü, okul bittikten sonra annesinin isteği üzerine oyunculuğa yönelmiş.

Oynadığı diziler hangileri?

2015 yılında ilk olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Yeniçeri Ocağının mutfağında toy bir delikanlı olarak ekrana gelen Akın Akınözü, aradan geçen 4 yılda büyük bir değişim geçirdi.

Hercai dizisindeki Miran karakterinden sonra aşağıdaki toy halleri de pek bi meşhur oldu. Video tıklama rekoru kırdı…

Daha sonra 2016 yılında Arkadaşlar İyidir dizisinde Yunus Çağlayan karakterini 10 bölüm canlandıran Akın Akınözü, ardından Aslan Ailem dizisinde Murat olarak ekrandaydı.

Payitaht Abdülhamid dizisinde ise bu sefer Ömer karakteriyle 25 bölüm boyunca boy gösterdi.

Sonuç olarak 2015 yılından 2019 yılında Hercai dizisine gelene kadar Akın Akınözü’nün büyük bir çıkış yaptığını söylemek zor…

Miran karakteri ise genç oyuncu için adeta sıçrama yaptığı iş oldu. Bunu büyük bir çıkış değil, büyük bir sıçrama olarak yorumlamak lazım.

Daha önceki rollerindeki imajına bakıldığında Akın Akınözü’nün şimdiki hallerinden eser yok…

 

 

.

İlgili Haberler