Ana sayfa Sosyal Medya İstanbullu Gelin, Kulüp gibi başarılı işlere imza atan ünlü isim Disney Plus’la anlaştı!

İstanbullu Gelin, Kulüp gibi başarılı işlere imza atan ünlü isim Disney Plus’la anlaştı!

tarafından kadir kadir

TelevizyonGazetesi.com / Detay – ABD’li dijital yayın platformu Disney Plus, Türkiye’deki yayınına başlamak için gün sayıyor. Türkiye pazarına bomba gibi girmeye hazırlanan platformun yazın izleyiciyle buluşturacağı diziler birer birer belli olurken, platform yeni isimlerle anlaşmaya devam ediyor.

Bugüne kadar Engin Akyürek’in, Can Yaman, Burak Deniz, Halit Ergenç, Hande Erçel’in de aralarında bulunduğu Türkiye’nin çok ünlü 15 star ismiyle anlaşma yapan platform son olarak bünyesine sektördeki tüm dengeleri değiştirecek flaş bir transfer yaptı.

“Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “İstanbullu Gelin” ve son olarak “Kulüp” gibi izleyici rekortmeni başarılı işlere imza atan yönetmen Zeynep Günay Tan, Disney Plus’a katıldı. Öte yandan TV100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre platformun el sıkıştığı yönetmenler arasında “Muhteşem Yüzyıl” ve “Vatanım Sensin” efsanesini çeken Taylan Biraderler de var.

İstanbullu Gelin, Kulüp gibi başarılı işlere imza atan ünlü isim Disney Plus’la anlaştı! 7

Bu yaz izleyiciye çok farklı bir deneyim yaşatmak amacında olan platform içinse çekimler sürüyor. En son Engin Akyürek’in başrolünde oynadığı Kaçış dizisinin ilk sezon çekimleri tamamlanmıştı. Ardında MF Yapım’ın çektiği, başrolünde Demet Özdemir, Buğra Gülsoy ve Hafsanur Sancaktutan’ın yer aldığı Dünyayla Benim Aramda dizisi için sete çıkıldı.

Bir yandan da lansman hazırlıklarını sürdüren Disney Plus, yaklaşık 10 kişiden oluşan Türkiye’nin en önemli influencer’larıyla da özel bir anlaşma yaptığı öğrenildi.