SON DAKİKA
20 Haziran 2019 16:13

SON HABERLER

Kadın dizisinin Yeliz’i Ayça Erturan öyle bir şey yaptı ki alkışları bol bol topladı!

Çok Güzel Hareketler Bunlar projesinin öne çıkan oyuncuları arasında yer alan Ayça Erturan, yıllardır ekranda yer almaya devam ediyor.

Ünlü oyuncu en son Kadın dizisinde Yeliz karakterine hayat vermekteydi. Yeliz’in talihsiz ölümü dizinin izleyicilerini bir hayli üzmüştü.

Erturan, bu sefer diziyle değil kitabıyla gündemde…

Oyuncu Ayça Erturan kendi hayatından da izler taşıyan ‘O Kadar da Değil’ adındaki ilk kitabını yayınladı

Oyunculuğunun yanı sıra televizyonda birçok komedi programı ve dizinin senaryosuna da yazar olarak katkıda bulunan Ayça Erturan, ilk kitabını yayınladı. Erturan, DEX’ten çıkan, mizahi üslupla kaleme aldığı, Yeşilçam komedisi tadındaki ‘O Kadar da Değil’ adlı romanında İstanbul’un bir mahallesinde yaşayan ortalama bir esnaf ailenin kızı Zehra’nın ilk gençlik maceralarını komik bir dille kaleme alıyor.

‘Sinemada görmek isterim’

Ayça Erturan, kendi çocukluk ve gençlik hikayelerine de yer verdiği kitabında mizahın yanındaki güçlü dramatik üslubuyla okuyucuyu özlenen eski İstanbul mahallelerine götürüyor. Kitabı yazarken üslup olarak okuyanın zihninde görsel karşılığının canlanmasına dikkat etttiğini söyleyen Erturan, ‘Bu nedenle kitap sinemaya aktarılabilir. Beyazperdede görmeyi çok isterim.’ diyor.

Kitap hakkında…

Onun adı Zehra, babasının deyişiyle Apalak Zehra. Biraz gürbüz denebilecek Zehra, bir eşeği kıskandıracak irilikte gözleri, annesinden miras uçak pisti alnı ve küçük burnuyla Japon çizgi filmlerinden fırlamış gibi. Zehra’nın talibi çok olsa da o iki abisi, annesi ve babasıyla aynı evde yaşıyor. Çocukluk yılları aşık olmakla geçen Zehra’nın aşktan yana aradığını bir türlü bulamadığı bir gerçek olsa da o aşka inancını hiç yitirmemiş. Peki yürekte yer eden tüm bu gönül hikayelerinin ardından karşısına çıkan Antonio Banderas’ın Zorro yılları kılıklı yakışıklı, makus tarihini değiştirmeye yeter mi? O kadar da değil, belki de tam da o kadar!

Yazar hakkında…

İstanbul’da doğan Ayça Erturan, Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezundur. Ayrıca Pera Güzel Sanatlar’da oyunculuk eğitimi almıştır. Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) topluluğu üyesi olan Ayça Erturan, birçok televizyon dizisinde, tiyatro oyununda ve reklam filminde rol aldı.

Çok Film Hareketler Bunlar, Aşk Nerede gibi pek çok sinema filminde oynadı; Çok Güzel Hareketler Bunlar, Evli ve Öfkeli, Kadın gibi şov programlarında ve dizilerde yer aldı. Yazar, İstanbul’da eşi Oğulcan Kırca ve köpekleriyle birlikte yaşamaktadır.

İlgili Haberler