Ana sayfa Dizi Haberleri Payitaht Abdülhamid dizisinde başrol oyuncusu ayrıldı mı, ayrılmadı mı?

Payitaht Abdülhamid dizisinde başrol oyuncusu ayrıldı mı, ayrılmadı mı?

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1 ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam eden Payitaht Abdülhamid dizisinde en çok merak edilen konuların başında Mahmut Paşa’nın durumu var… Hakan Boyav’ın canlandırdığı karakterin dizide ölüp ölmediği yönünde sosyal medyada takipçiler arasında farklı görüşler bulunduğu yorumlardan anlaşılıyor.

Payitaht Abdülhamid dizisinde olayların ve kişilerin durumlarına bakıldığında tam olarak tarih gerçeklere uymadığı, bir senaryo olduğu için tarihi gerçekleri birebir yansıtma gibi bir dikkat sergilenmediği biliniyor. O nedenle de Hakan Boyav’ın diziden ayrılıp ayrılmadığı konusunda bir muamma var.

Abdülhamid’in çocukluk arkadaşı da olan Mahmut Paşa’nın bir Fransız gemisi ile yurt dışına kaçışı ve Jön Türkler ile birlikte hareket etmesi, dizideki gidişata bakılır ise pek de kronolojik bir sıra ile ilerlemiyor. Bu nedenle de Payitaht Abdülhamid hayranları arasında Hakan Boyav’ın durumu en çok merak edilen konu.

Payitaht Abdülhamid 114. bölümde içine girdiği sandığın bombalı ile patlatılması sonrasında Mahmut Paşa’nın öldüğüne yönelik bilgiler Abdülhamid’e ulaştırılmıştı. Ancak buna inanmayan dizinin hayranları, Mahmut Paşa’nın daha uzun süre yapımda rol alacağını ve senaryo tarihi gerçekler ile de birebir örtüşmediği için de Hakan Boyav’ın ayrılmadığına yönelik bir inanış var.

Payitaht Abdülhamid özellikle son 3 aydır hem senaryodaki ilerleyiş hızı hem yeni karakterler hem de aksiyonu bol bir yapım olması noktasında izleyicilerini tatmin etmeyi sürdürüyor. Dizinin 4. sezonunda olduğunu ve 115.yeni bölümün de 3 Nisan Cuma akşamı yayınlanacağını belirtelim. İşte yeni bölüm fragmanı: