SON DAKİKA
18 Ağustos 2022 12:55

SON HABERLER

Perşembe akşamları rekabetinin farkında mısınız? Atv, TRT1 ve Star TV’nin 3 yaz dizisi karşı karşıya geldi!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kanallar, yoğun kış sezonundan çıkmasının ardından ekranlara daha eğlenceli ve renkli hikayelerin olduğu diziler yayınlamaya başladı. Yaz sezonu, izleyici dram, acı, gözyaşı dolu diziler yerine daha çok renkli romantik komedileri tercih ediyor. Arada farklı türde diziler olsa da ağırlıklı olarak romantik komedi dizileri ekranı kaplıyor bolca.

Birer birer yayına girmeye başlayan yaz dizileri ekranları süslerken, birbirlerine rakip de olmaya başladılar! Özellikle Perşembe akşamı yeni 3 dizinin karşı karşıya gelmesi ile birlikte zorlu bir rekabet süreci de başladı. Her biri yayınlanan kanallar adına iddialı yapımlar. Sezonda güçlü rakiplerle yarışan kanalların yaz sezonundaki rekabeti de sürüyor.

Perşembe akşamları izleyici için de seçim yapması zor bir süreç başladı. Geçtiğimiz hafta atv’nin uzun zamandır hazırlıkları süren ve tanıtımlarıyla da ilgi çeken İçimizdeki Ateş dizisinin ilk bölümü yayınlanmaya başlamıştı. Ceren Benderlioğlu ile Burak Sevinç’in başrolünde yer aldığı dizide, 4 genç avukatın maceraları anlatılıyor. Son dönemde hukuk temalı dizilerin rağbet görmesi ile yaz sezonunda da kanalın tercihi bu yönde olmuş. İpek Filiz Yazıcı, Atakan Hoşgören, Gizem Arıkan ile Demirhan Demircioğlu gibi başarılı genç isimlerin yer aldığı İçimizdeki Ateş dizisi, karşısındaki iki romantik komedi ile reyting yarışına girdi!

Perşembe akşamının bir diğer dizisi ise TRT1 ekranlarının iddialı yapımı Seni Kalbime Sakladım. Genelde romantik komedileri TRT’de görmeye alışkın olmayan izleyici için yeni bir tercih ortaya konmakta! TRT1’in merakla beklenen dizisinin başrolünde ise Sevda Erginci ve Ekin Mert Daymaz var. Dizinin tanıtımları büyük ilgi görmüştü zaten. Her ikisi de son derece başarılı oyuncular olarak ekran partnerlikleri de izleyiciden olumlu yorumlar alıyor. Perşembe rekabetinde çiftin hikayesi, bakalım diğer iki rakibi karşısında nasıl bir mücadele verecek?

Yine bir başka kanalın iddialı yapımı da Perşembe akşamı ekrana gelmeye hazırlanıyor! Bir süredir tanıtımları ile dikkatleri çeken yapımlardan birisi de Duy Beni dizisiydi. Star TV’nin dizisi, 7 Temmuz’dan itibaren yayında olacak. Reyting yarışında hayli iddialı bir yerde duruyor. Zira lise ve ortaokullarda öğrenciler arasında yaşanan zorbalıklar aktarılıyor. Sık sık gündeme gelen konunun bir dizide etkili bir hikaye ile yer alacak olması da diziye olan ilgiyi arttırması beklenen bir etken.

İçimizdeki Ateş ve Duy Beni dizileri gençlik dizisi olarak ön plana çıkıyor. İkisi de güçlü dram hikayesi ile romantik komedi dışında alternatif arayanların durağı olacak yapımlar. Ancak dram izlemekten yorulanlar için TRT1’in Seni Kalbime Sakladım dizisi de iddialı bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.

Bakalım Perşembe rekabetinde yaz boyunca bu üç dizi nasıl bir sonuç ortaya koyacak? İzleyip göreceğiz…

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler