SON DAKİKA
5 Ekim 2022 12:07

SON HABERLER

Sen kimsin can almayı kendine hak görüyorsun! Kırmızı Oda kapak yaptı!

Yapımını OGM Pictures’ın gerçekleştirdiği, Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek karakterlerin gerçek yaşam öykülerini barındıran eserlerinden uyarlanan ‘Kırmızı Oda’, TV8’de ekrana gelen sekizinci bölümüyle de geleneği bozmadı Cuma akşamının en çok izlenen dizisi oldu. AB ve 20+ABC1 reyting kategorilerinde birinci sırada yer alan ‘Kırmızı Oda’, total grubunda ise Arka Sokaklar’ın ardından ikinci sıraya geriledi. Dizinin geçen haftaya göre ciddi bir reyting kaybı yaşadığı da görülüyor.

Tv8’in iddialı dizisi, sosyal medyada da tüm platformlarda yüksek etkileşim aldı. Özellikle de kadın cinayetlerinin arka planında bu cinayeti işleyen erkeklerin neler düşündüğü ve bu cinayetlere ne tür söylemler ile kendilerini inandırdıkları konusundaki sözler sosyal medyada çok konuşuldu. Celil Nalçakan’ın konuk oyuncu olarak katıldığı dizide kadına şiddete karşı olarak Doktor hanımın verdiği mesajlar da dikkat çekti. Binnur Kaya, yine ekranda çok başarılı bir performans sergiledi.

“Sen kimsin can almayı kendine hak görüyorsun” şeklindeki Doktor hanımın sözü çok konuşuldu… Sosyal medyada birçok kişi bu mesajı paylaşarak kadın cinayetlerine karşı bir duruş sergiledi.

“Aldatılan erkekler öldürüp temizliyor namusunu” şeklindeki sözler ise hastalıklı düşüncenin ürünü olduğuna yönelik yorumlarla sosyal medyada yine çok konuşuldu. Kadın cinayetlerine son verilmesi gerektiği yönünde birçok yorum da yapıldı.

Peki Kırmızı Oda dizisinin 8.bölümünde neler oldu? Sekizinci bölümde, Salih (Canberk Gültekin) hayatındaki köklü değişimin ağırlığını Doktor Hanım’la paylaştı. Salih’in şiddet eğilimi nedeniyle kliniğe getirdiği arkadaşı Garip’in (Celil Nalçakan) Doktor Hanım’a anlattığı ihtiras dolu aşk öyküsü ise büyük yankı uyandırdı. Doktor Ayşe, Osman’ın hislerini aydınlatırken; Doktor Piraye de Akif’in (Deniz Hamzaoğlu) güvenini kazanmaya başladı. Alya’nın (Melisa Sözen) ölümle burun buruna gelmesi ise yeni bölüme dair büyük merak yarattı.

Senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt’un kaleme aldığı, yönetmenliğini Cem Karcı’nın üstlendiği ‘Kırmızı Oda’da Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral, Halit Özgür Sarı, Gülçin Kültür Şahin, Baran Can Eraslan, Sezin Bozacı rol alıyor.

‘Kırmızı Oda’ yeni bölümüyle 30 Ekim Cuma akşamı TV8 ekranında olacak.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler