Ana sayfa Dizi Fragmanları Şevkat Yerimdar hayranlarına büyük müjde, geri döndü!

Şevkat Yerimdar hayranlarına büyük müjde, geri döndü!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Bir döneme damgasını vuran Şevkat Yerimdar dizisi, 2 yılın ardından yeniden kıymete bindi. Koronavirüs salgını nedeniyle televizyon kanalları yayınlarını doldurmak adına dizilerin yeni bölümleri olmayınca, eski yapımları bir bir ekrana sürmeye başladı. Fox TV de bu furyaya katıldı ve Şevkat Yerimdar dizisini 3 Nisan Cuma yani bu akşamdan itibaren ekranlara getirmeye başlıyor.

Başrollerinde Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Salih Kalyon, Murat Akkoyunlu, Suzan Aksoy ve Pascal Nouma’nın yer aldığı Şevkat Yerimdar yayınlandığı dönemde büyük ilgi görmüş ve kendisine has izleyici kitlesi oluşturmuştu. Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Erol Hizarcı’nın kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda Bülent İşbilen’in oturduğu dizinin tekrar bölümünden ilk fragman yayınlandı. Artık Cuma akşamları Şevkat Yerimdar ile güleceksiniz.

Şevkat Yerimdar 1. bölüm tekrarında neler olacak?

Şevkat güne evindeki tavaya sinirlenerek başlar. Tavanın canına okuduktan sonra dükkana gider. Çarşı esnafı onun sinirlerini katlar. Şevkat kira ve banka borçlarını ödemek için arabasını satmaya karar verir. Şevkat yola çıkarken Niko her zamanki hikmetli laflarını sıralar, evrene yaydığı öfkenin başına bela saracağını söyler. Tabii Şevkat bu sözlere hiç kulak asmaz. Ancak Niko haklı çıkar, Şevkat arabayı satamaz, üstüne üstlük peşine üç bela takıp gelir: Esin, Bora ve Şefik…

Esin, Fransa’dan dönmüş ve yeniden İstanbul’da yaşamaya karar vermiştir. Babası Cevdet bu kararından ötürü çok mutludur. Kızına yeni bir araba hediye eder. Esin, Bora ile buluşacak, sonra doğup büyüdüğü mahalleye gidecektir. Cevdet çarşıdaki dükkanların ve mahalledeki birçok evin sahibidir. Kiraların yattığı banka hesabının kartını Esin’e verir. Artık bu gelirlerin tümü Esin’in olacaktır.

Şevkat trafikte önce Bora, sonra Esin ile kapışır. Doruğa çıkan öfkesinin piyangosu kötü adam Şefik’e çıkar. Arabasını satamadan mahalleye geri dönen Şevkat, Esin’le bir de orada karşılaşır. Gelişen olaylar Şevkat’i çileden çıkarır. Esin mahallede neye uğradığını şaşırır.