SON DAKİKA
12 Ağustos 2022 14:10

SON HABERLER

Begüm Birgören’in oyuncu olmasında Engin Alkan’ın büyük etkisi!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Begüm Birgören, annesi sayesinde oyunculuk konusunda çocukluk yıllarında çeşitli çalışmalarda yer aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yazılan ve kurslara katılan oyuncu, Şehir Tiyatroları’nda izlediği bir oyundan da çok etkilendi. Youtube’da yayınlanan Senaryo Sohbetleri programında Bora Talat Oyacı’nın programının konuğu olan Begüm Birgören, oyunculuk macerasının ilk yıllarını anlattı.

Begüm Birgören, İstanbul Büyükşehir Belediyise Şehir Tiyatroları oyuncusu ve rejisör Engin Alkan’ın canlandırdığı bir oyunu izledi, çok da etkilendi. O günlerde oyuncu olmayı çok istediğini belirten Begüm Birgören, şöyle konuştu:

“Şehir Tiyatroları’nda bir oyunu izliyordum.Sanırım Engin Alkan vardı. O kadar etkilenmiştim ki onun yaptığı şeyden. Çok şaşırtıyordu ve üzerimdeki bıraktığı etkiyi ben de başkalarında yaşatmak istedim. Dedim ki, bunu yapmak istiyorum, bu işi yapmak istiyorum. Oyunlardan çıkarken de ben de şey oluyordu, salonu boşaltırken içeriye oyuncuların yanına gitmek istiyordum. Orasının benim mekanım olmasını istiyordum. Böylece yönlendi.”

Üniversitede konservatuvaru tercih etmeyen, biraz da korktuğunu ifade eden ünlü oyuncu, kazanamayacağını düşündüğünü ifade etti. Üniversiteden sonra Medyapım’da staj yapan Begüm Birgören, sonrasında kendisini bir anda televizyon önünde bulduğunu anlattı.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler