SON DAKİKA
16 Eylül 2019 05:33

SON HABERLER

Bergüzar Korel’in içi içine sığmıyor, öyle bir projeyle geliyor ki, esip gürleyecek!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Geçtiğimiz sezon Vatanım Sensin dizisinde Azize karakteriyle izlediğimiz Bergüzar Korel, yeni sezonda ekranda yer almamış ama Engin Akyürek ile birlikte Bir Aşk İki Hayat filmini yapmıştı.

Bergüzar Korel, şimdilerde ise tek kişilik tiyatro oyuncu Kızlar ve Oğlanlar için çalışmakta.

Projenin kendisini ne kadar çok heyecanlandırdığı bugün instagram’da yaptığı paylaşımla anlatan Bergüzer Korel, oyunun yönetmeni İbrahim Çiçek’e de teşekkürlerini iletti.

Bergüzar Korel’in içi içine sığmıyor ve yeni projesiyle hayranlarının karşısına çıkmak için adeta günleri sayıyor.

İşte Korel’in paylaşımı:

daha “vatanım sensin” setindeyken “ibo seninle oyun yapmak istiyomuş” dediklerinde yaşadığım şaşkınlık dün gibi aklımda..
üstelik tek kişilik..
hadi canım..
zor..
çok zor..
aradan aylar geçti bana texti yolladığı akşam aradım ve gözyaşlarıyla “evet” dedim..
iyi ki zaman kaybetmedim..
iyi ki ertelemedim..
harika bir yolculuk yaşattın bana,
sonsuz güven dolu..
ve özgür..
“korkuyorum” dedim..
“korkmak iyidir” dedin..
korktuğum her an en cesur olduğum anlarmış meğer..
onu öğrettin..
teşekkür ederim @ibrahimcicek

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel’dir. Annesi ise usta oyuncu Hülya Darcan’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. Bergüzar Korel’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar’da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak’ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının en fazla reyting alan dizisi ünvanını alan Binbir Gece’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.

İlgili Haberler