SON DAKİKA
12 Ağustos 2022 19:06

SON HABERLER

Çukurdere dizisinin başrol oyuncusu Furkan Palalı kimdir?

Yoksul bir semt Çukurdere’den zengin bir muhite uzanan hikayenin ekrana geleceği dizide Ahu Sungur ve Su Kutlu ile birlikte Furkan Palalı da başrolde yer alacak.

Furkan Palalı Kimdir?

27 Ekim 1986 Konya doğumlu Furkan Palalı, Türk oyuncu ve manken. 2011 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World seçilmesiyle adını duyurmuştur.

Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden mezun olan  Palalı yakışıklılığı yanında başarılarıyla da biliniyor. Furkan Palalı 9 sene lisanslı basketbolcu (7 sene Kombassan Konyaspor 2 sene Tofaş) olarak potalar altında görev yapan Furkan Palalı podyumlarda da boy gösterdi.

No 309 dizisinde Onur karakterine hayat veren Palalı, şu sıralarda ise Çukurdere dizisinde rol almaya hazırlanıyor.

2010 yılında Küçük Sırlar dizisiyle ekran kariyerine başlayan Palalı, Hayat Devam Ediyor, Adını Feriha Koydum Emir’in Yolu, Son Yaz Balkanlar, Kızılelma, Aşk Emek İster ve Son Çıkış dizilerinde de rol almıştı.

Palalı ayrıca, dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan Kösedağ Savaşı ve döneme damgasını vuran devlet adamı Emir Celaleddin Karatay’ın hayatının anlatıldığı ‘Direniş Karatay’ filminde Mevlana karakterine hayat verdi.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler