SON DAKİKA
8 Aralık 2022 23:00

SON HABERLER

Hande Soral’ın kanını donduran, tüylerini diken diken eden olay!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Hande Soral ve İsmail Demirci çifti, tatillerini tamamlayarak İstanbul’a dönüş yaptı.Sokakta kameralar tarafından görüntülenen ikili muhabirlerin sorularına da yanıt verdi. Son günlerde sosyal medyada yayılan, kadınlara yönelik şiddete karşı ünlü kadınların challenge ile konuyu gündemde tutma çabası, Hande Soral’a soruldu.

Şiddetin kanını dondurduğunu ifade eden ünlü oyuncu, erkek çocuklarının eğitiminin doğru verilerek bu sorunun çözülebileceğini düşünüyor.Hande Soral, şu açıklamada bulundu: “Kanım donuyor, tüylerim diken diken oluyor. Umarım son bulacak, son bulsun. Bu tek başımıza, challenge ile yapabileceğimiz, haykırarak sokaklara çıkabileceğimiz bir şey değil. Bu daha temelden başlaması gereken bir eğitim. İyi çocuklar yetiştirirsek, iyi erkek çocukları büyütürsek hep beraber ve yasalar da bu yaşanan olaylara karşı, önlemini ona göre alır ise, bence bu şekilde çözebiliriz.”

Sosyal medyada kadınlar arasında başlayan şiddete karşı ortak duruş birkaç gündür devam ediyor. Kadın ünlüler birbirlerini etiketleyerek kadına şiddete karşı duruş sergiliyor ve İstanbul Sözleşmesi’nin de uygulanmasını talep ediyor. İsmail Demirci bu çabaların önemli olduğunu ama yeterli olmayacağını söyledi.

Oyuncu, “Challange güzel şeyler, güzel atılımlar ünlüler için. Ama daha çok hep sözünü ettiğimiz İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını istiyoruz. Bence yapılması gereken bu. Bizler sıradan birer vatandaşız. Büyüklerimizden bekliyoruz böyle şeyleri” diye konuştu.

Şevval Sam’ın erkeklerin bu konuda geri planda kalmasını eleştirmesi ile ilgili soruda ise İsmail Demirci, “Doğrudur, bizim eksikliğimiz olabilir. Ben erkeklerin sözcüsü değilim ama biz her zaman bizden bir şey istendiğinde üzerimize düşeni yaparız. Şiddetin her türlüsüne de karşıyız” açıklamasında bulundu.

Röportajı videodan izleyebilirsiniz.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler