Ana sayfa Dizi Haberleri Kraliçe dizisine hazırlanan Burcu Özberk, yeni rolüne benzer bir karakteri yardım faaliyetlerinde sergiliyor

Kraliçe dizisine hazırlanan Burcu Özberk, yeni rolüne benzer bir karakteri yardım faaliyetlerinde sergiliyor

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Queen Sugar isimli Amerikan dizisinin yerli uyarlaması olarak hazırlanan Kraliçe dizisinden gelen teklifi kabul eden Burcu Özberk, deprem felaketine kadar bu proje için hazırlıklar yapıyordu.

Çok güçlü ve ailesini ayakta tutmaya çalışan bir kadın karakterini canlandıracağını açıklayan oyuncu, hikayeden çok etkilendiğini ve büyük heyecan duyduğunu söylemişti. Ancak bu sözlerden çok kısa bir süre sonra Kahramanmaraş’ta ve çevresindeki 9 ilde büyük felakete yol açan iki büyük deprem yaşandı.

Deprem felaketi sonrasında sosyal medya hesabı üzerinde birçok paylaşım yaparak hem depremzedelerin sesini duyurmaya çalışan oyuncu, ayrıca yardım faaliyetlerine de bizzat katılan isimler arasında bulundu.

Depremzedelerin çağrılarını paylaşarak, takipçileri üzerinden geniş bir kitleye yayılmasını sağlayan oyuncu, ayrıca deprem bölgesinden gelen mesajlar üzerinden herkesi hangi yardım malzemesi göndermeleri gerektiği konusunda yönlendirmeye çaba harcadı.

Dasdas ve İhtiyaç Haritası ekibine yardımcı olarak depremzedeler için yardım toplayan oyuncu, bu süreçte toplumun yaralarını sarması için kendi gücü kapsamında duyarlılık sergiledi.

Deprem felaketi sonrasında bazı mesajlar da veren oyuncu, özellikle deprem görüntülerini çeşitli müzikler ile yayınlayanlara da tepki gösterdi. Oyuncu, böyle yapılınca yaşanan afetin normalleştirildiğini savundu ve bunun çok yanlış olduğunu, çok büyük bir yıkım ve sorun ile karşı karşıya olduğumuz mesajını verdi.

Arama kurtarma faaliyetlerinin devam ettiği bir süreçte yapılan bu paylaşımlara karşı çıkan Burcu Özberk, şu mesajı yayınladı: “Hemen fotoğrafların, videoların altına acıklı müzikler koyarak, yaşanan felaketi normalleştirmeyin.

Yıkılan evlerden çekilen fotoğrafları kolajlayıp saçma sapan paylaşmayın. Depemzedeler hala aç, susuz, hasta, korkuyor, kalacak yerleri yok.

Sosyal medyayı bir süre sadece yardım aracı ve iletişim aracı olarak kullanalım. Düşüncelerimiz, duygularımız bize kalsın. Bir süre ne olacak?”

Bu mesajıyla da duyarlılık sergileyen Burcu Özberk, böyle büyük bir afet sonrasında güçlü bir karakter sergileyerek çabalarıyla takdir topluyor.

Ünlü oyuncunun şayet bu felaketten sonra iptal edilmez ise canlandıracağı Kraliçe dizisindeki karakter de yine güçlü bir kadın olacak ve ailesi için her şeyi ortaya koyan, kendisini onlara adayan birisi olarak izleyici karşısına çıkacak.

Özverili ve güvenilir bir kadın imajıyla birlikte büyük bir olay ile birlikte sorumluluk alarak hayatını değiştiren bir kadın karakterini canlandırmak, tam da Burcu Özberk’in gerçek kişiliği ile örtüşen bir durum oluşturacak.