SON DAKİKA
25 Haziran 2019 12:38

SON HABERLER

Öldür beni Süreyya! İstanbullu Gelin dizisinde Esma’nın ölüm nedeni şimdi ortaya çıkıyor!

Star TV ekranlarında yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinin dün akşam ekrana gelen 85. bölümü, ekran başında diziyi izleyenleri hüngür hüngür ağlattı!

Televizyongazetesi/Detay – İpek Bilgin, öyle bir oyunculuk sergiledi ki diziyi takip edenlerin adeta içi parçalandı!

Usta oyuncunun başarılı performansı, Esma’nın yaşadığı acıları dizinin takipçilerinin yüreğinde hissetmelerini sağladı.

Sosyal medyada “İpek Bilgin oynamadı, adeta yaşadı, nasıl bir oyunculuktur bu gözyaşları içinde izledik” şeklinde pek çok mesaj yapılmakta.

Yeni bölümde Garip’in ölümünü kabul edemeyen Esma, sanki yaşıyormuş gibi hayal aleminde onunla sohbet etti, yürüyüşe çıktı.

Siren’in eve geldiğinde Garip’in öldüğünü söylemesi üzerine krize giren Esma’nın, gerçeği kabullenmemek için beyninin oyununa yenik düştüğü anlaşıldı.

Hastaneye kaldırılan Esma, sakinleştiricilerin etkisiyle etrafındaki her şeye kayıtsız kalmaya başladı.

Ancak Nurgül’ün Garip’in ölümü ile ilgili sözleri üzerine Esma bir anda gerçeği kavradı.

Alzheimer hastalığı sık sık nükseden Esma, Nurgül’ün sözlerinden sonra derin bir iç çöküş yaşamaya başladı. Adeta delirme aşamasına gelen Esma, Süreyya’ya “Garip öldü değil mi?” diye sordu.

Bir süredir Esma’nın aklının ona oynadığı oyunları gören ve sanki Garip yaşıyormuş gibi davranan Süreyya, bu soru üzerine ne diyeceğini bilemedi.

Esma, “Ben burada yaşayamıyorum, çok uğraşıyorum” diyerek sürekli Garip’i gördüğünü, bir kabusun içine hapsolduğunu söyledi ve “Tekrar tekrar ölüyor. Niye gitti o, ben gidecektim. O varken savaşmamın bir nedeni vardı, şimdi yok” diyerek sinir krizine girdi.

Esma’nın yaşadığı büyük iç çöküş Süreyya’yı mahvederken onu sakinleştirmeye çalıştı. Oysa Esma Hanım, “Hani huzurla gitti diyorsunuz ya, benim huzurla gitmeye hakkım yok mu?” diyerek Süreyya’ya sarıldı.

Esma Hanım’ın yaşadığı acıyı yüreğinde hisseden Süreyya, ona sarılarak teselli etmeye çalışsa da artık gerçekle yüzleşen Esma’nın ölmekten başka isteği yoktu.

En sonunda söylediği “Benim içim öldü. Benim aklım ölüyor. Benim aldığım her nefes yük. Bana bir tek sen yardım edebilirsin. Süreyya bana yardım et. Süreyya ölmeme yardım et. Sen öldür beni, öldür beni Süreyya” sözleri şoke etti.

Yaz’ın “Babaannemi Süreyya öldürdü!” sözü doğru çıkmak üzere!

Süreyya, Esma’nın bu isteği üzerine büyük bir şaşkınlıkla kalakaldı! 85. bölüm bu acı dolu sahne ile sona erdi.

Esma’nın bu sözlerinden sonra izleyicinin aklındaki taşlar da bir bir yerine oturmaya başladı.

Zira, yeni sezonun ilk bölümünde bir anda ortaya çıkan Yaz, babannesi Esma’nın ölümünün üzerinden yıllar geçtikten sonra terapiste gidip “Babaannemi annem Süreyya öldürdü” demiş ve herkesi şoka sokmuştu.

O dönem havada kalan bu sözlerden sonra dizinin takipçileri bunun doğru olup olmadığını anlamamıştı.

Fakat Esma’nın sözlerinden sonra Süreyya’nın daha fazla acı çekmesine engel olmak için onun isteğini gerçekleştirmiş olabileceği tahminleri yapılıyor!

İki bölüm sonra final yapacak olan dizide Esma’yı Süreyya’nın mı öldürdüğü ortaya çıkacak.

Ancak finale doğru Esma ve Süreyya arasında yaşanan bu sahne, uzun süre akıllardan çıkmayacak!

İşte Esma ve Süreyya’nın, ekran başındakileri de perişan eden o sahnesi:

İlgili Haberler