Ana sayfa Dizi Haberleri Ömer dizisi yakında reytinglerin kralı olursa kimse şaşırmasın!

Ömer dizisi yakında reytinglerin kralı olursa kimse şaşırmasın!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – İsrail dizisi olan Shitsel’den uyarlanan Ömer isimli Star TV dizisinin başarılı reyting sonuçları alarak devam etmesi dikkatlerden kaçmıyor. 23 Ocak pazartesi akşamı 3. bölümü yayınlanan dizi yine milyonların ilgisini üzerine çekti. Tüm izleyici kategorilerinde reytinglerde yaşanan artış, hikayenin yavaş yavaş geniş bir kitleyi kendisine doğru çektiğini anlatıyor.

Pazartesi akşamları Alparslan, Yasak Elma ve Bir Küçük Gün Işığı gibi kendi izleyici kitlesini yaratmış 3 dizinin karşısında Ömer projesinin ortaya koyduğu çıkış bir başarı hikayesi olarak kabul edilebilir. Gökçe Bahadır ile Selahattin Paşalı ikilisinin bu büyük başarıda paylarının da yüksek olduğunu söylemek gerekiyor. Tabii ki Barış Falay ile Merve Dizdar ikilisinin güçlü oyunculuk performansını da hatırlatmadan geçmemek lazım.

Sipahi isimli Show TV dizisinin gelecek hafta final yapacak olması ve başrolde Kaan Yıldırım ile Özge Gürel’in bulunduğu düşünülür ise, Ömer dizisinin reytinglerdeki iyi görüntüsü daha da anlam kazanıyor. İzleyicileri etkilemek ve her hafta peşinden sürüklemek hiç kolay değil ama Ömer projesi bunu başarıyor.

Üçüncü bölümü ile hem AB hem de ABC1 gruplarında günü üçüncü bitiren dizi, tüm kişiler kategorisinde ise yedincilikle biraz zirvenin uzağında gözüküyor. Alparslan dizisinin tüm kategorilerde birinci olduğu bir ortamda Yasak Elma dizisi de güçlü bir konumda bulunuyor.

Ömer dizisi yakında reytinglerin kralı olursa kimse şaşırmasın! 7

Yasak Elma’yı hem AB hem de ABC1 gruplarında geçmeyi başararak en çok izlenen ikinci dizi olması ile birlikte Ömer projesi zirveye bir adım daha yaklaşmış oldu. Belki Alparslan dizisini geçmek o kadar kolay olmayacak ama haftalar sonra Ömer dizisinin birincilikler almaya başladığını görürseniz şaşırmayın.

Yasak Elma’nın artık pazartesi akşamları en çok izlenen ikinci dizi olmaktan çıkmaya başladığı bir ortamda, atv’nin güçlü hikayesiyle dikkat çeken Bir Küçük Gün Işığı dizisinde de biraz ilgi azalması gözlemleniyor.

İşte bu ortam Ömer dizisinin iyi gelen reytinglerinin de önemini anlatıyor. Rakipleri düşerken, yükselen bir dizi olarak Ömer’in önü açık gözüküyor.