Ana sayfa Dizi Haberleri Yaz dizileri merak uyandırıyor ama aynı klişeler yolda!

Yaz dizileri merak uyandırıyor ama aynı klişeler yolda!

tarafından zk zk
Televizyongazetesi/Analiz

Yaz sezonuna doğru ilerlerken televizyon ekranlarında da yeni diziler için hazırlıklar yapılıyor. Genelde romantik-komedi tarzı dizilerin tercih edildiği yaz aylarının renkli havası, bu yıl da ekranda esecek mi göreceğiz.

Ancak Posta Gazetesi Yazarı Mesut Yar, pek de o kadar umutlu değil.

“Taze Fasulye Klişesi” başlıklı yazısında Mesut Yar, yaz dizileriyle ilgili şunları söylemiş: “Malum mevsim yaz sıcağına doğru yürüyor. Yazlık diziler yola çıktı bile. Ama klişeler hep aynı. Mesela yan karakterlerin taze fasulye ve pirinç ayıklamaları yok mu, alın size dizilerin olmazsa olmazı! Dikkat ettiniz mi sahi? Aha, dedik ya yaz da geldi çoğalırlar şimdi…”

Mesut Yar’ın bu açıklamasıyla, yeni yaz sezonunun pek iç açıcı olmayacağı fikri oluştu.

Hazırlıkları devam eden dizilere bir göz atalım:

Sezon boyunca onlarca dizi yayına girdi, pek çoğu ilk bölümlerden döküldü, bazıları yeni sezona devam edecek, bir çoğu ise sezon sonunda finale gidiyor.

Yaz dizileriyle ilgili ise çalışmalar çoktan başladı. Bazı dizilerin kanalları belli olmaya, hatta oyuncuların isimleri konuşulmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan, yaz dizileriyle ilgili şu bilgileri vermişti.

“Uzun süredir Fox’un aldığını duyduğumuz, Meriç Acemi imzalı Erkenci Kuş son anda Star TV’ye geçmiş. Gold Film’in yapımını üstlendiği dizi bir reklam ajansında geçiyor. Şu anda oyuncu seçimleri devam ediyor.

Star TV’nin bir diğer dizisi Kalbimin Sultanı. Bir Osmanlı romantik komedisi olan dizide Ali Ersan Duru başrolü oynuyor.

Show TV için Gold film bir dizi hazırlıyor.

Fox TV’de 4N1K ekrana gelecek.

Kanal D için Boğaziçi Rapsodi dizisi hazırlanıyor.

TRT 1’de bir aile komedisinin ekrana gelmesi bekleniyor.

Şimdilik yaz romantik komedi, komedi ve dramlarla dolmuş gibi görünüyor.”

Her yaz olduğu gibi daha keyifli, eğlenceli konuların işlendiği, aşkın ön plana çıktığı romantik-komedi dizileri, bu yaz da ağırlıkta olacak gibi görünüyor.

Bu arada Show TV’nin de Darısı Başımıza isimli bir dizinin hazırlığında olduğu ve son olarak Ateşböceği dizisiyle ekrana gelen Nilay Deniz’in başrolde olacağı da konuşuluyor.

Star TV’nin yeni dizisi Erkenci Kuş’un başrolünde ise son olarak Fox TV’deki No:309’da rol alan Demet Özdemir’in oynayacağı haberleri gündemde.