Ana sayfa TV Programları Yemekteyiz 10 Haziran Pazartesi 400. bölümde Burak Şahingil kaç puan aldı?

Yemekteyiz 10 Haziran Pazartesi 400. bölümde Burak Şahingil kaç puan aldı?

tarafından zk zk

Televizyongazetesi/Detay – Onur Büyüktopçu’un sunduğu tv8’de yayınlanan Yemekteyiz programında haftanın ilk günü yarışan isim Burak Şahingil.

Ses sanatçısı olan ve bir çocuk babası Şahingil, müzik dışında en çok mutfakla ilgili. Yemek yapmayı ve mutfakta uğraşmayı çok sevdiğini belirten Burak Şahingil’in menüsü şöyle:

3 mantarlı kremalı çorba
Kereviz kroket
Ren soslu salata
Fırında ballı tavuk şiş
Pilav ve kuşkonmaz
Dondurmalı Browni

Haftanın ilk gününde masada, Burak Bey’in yemeklerine sert eleştiriler geldi. Tavuk şişin lezzetli olmadığını söyleyen yarışmacılar, genel olarak hazırlanan yemeklerle ilgili olumsuz eleştiriler getirdiler.

Burak Bey kaç puan aldı?

Serpil Hanım 2

Sibel Hanım 3

Barış Bey 2

Emine Hanım 6

Burak Bey, toplamda 13 puan aldı. Onur Büyüktopçu’nun puanı ise final günü belli olacak.

10-14 Haziran haftasının yarışmacıları ise şöyle:

1. gün yarışmacısı Burak Şahingil
43 yaşında olan Şahingil, ses sanatçısı. Aslen Sivaslı ve bir çocuk babası. Ailesi ile birlikte yaşıyor. Müzikten sonra en büyük tutkusu mutfağa girmek ve yemek yapmak.

2. gün yarışmacısı Sibel Özkan. 40 yaşında ve ses sanatçısı. Aslen Niğdeli olan Özkan, İstanbul’da 20 yaşındaki kızıyla birlikte yaşıyor. Başarısını inatçı kişiliğine ve asla vazgeçmemesine bağlayan Sibel hanım, yarışmada göstereceği performansla bunu kanıtlayacağı iddiasında.

3. gün yarışmacısı Emine Solmaz. 45 yaşında ve ev yemekleri ağırlıklı bir işletmenin sahibi. 3 yıl öncesine kadar Artvin’de yaşayan Emine Hanım, İstanbul’a geldikten sonra iş hayatındaki başarısını, Yemekteyiz’de de göstererek birinci olacağı iddiasında.

4. gün yarışmacısı Barış Dönmez, 43 yaşında ve aslen Sivaslı. 18 yıllık evli olan Barış Bey bir aşçı. Aşçılık öncesi mutfakta her işi yapmış bir kişi olarak yarışmada da iddiasını sürdürüyor.

5. gün yarışmacısı Serpil Uzunçavdar, 35 yaşında milli hakem, hastane yöneticisi. Serpil Hanım, aynı zamanda bir saç ekim merkezinin koordinatörü. Hem iş hem de ev hayatında hep iyisini yapmak için mücadele ettiğini söyleyen Uzunçavdar, en büyük sırrının yüksek özgüveni olduğunun altını çiziyor.