SON DAKİKA
2 Ekim 2022 20:14

SON HABERLER

Aslı Samat büyük polemik başlattı! “Dizilerde şişmaz kıza aşık olunmaz! Senaristler bunu yazamaz”

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Aslı Samat’ı birçok dizi hayranı Hercai dizisindeki Melike karakteri ile hatırlıyor. 2015 yılından bu yana setlerde yer almakta olan Aslı Samat, okulunu bitirip de iş dünyasına atıldığı dönemde tam 173 kiloydu.

9 yıl önce karar alan ve kilo vererek sağlığını geri kazanmak isteyen, bunun için de büyük mücadele içine giren Aslı Samat, kararlı adımlar atarak bunu başardı. Okuldan mezun olduğunda 173 kilo olduğunu, bu haliyle iş bulamayacağını anladığını röportajında açıklayan Aslı Samat, hem sırtının hem de belinin sürekli ağrıdığını ve bu süreçleri yaşayınca da kilo verme kararı aldığını söyledi.

“Dizilerde şişman kıza aşık olunmaz” diyerek bir polemiği de başlatan Aslı Samat, rol aldığı yapımlar için ise, “Biri bana dizide aşık olabiliyor. Eskiden olamazdı. Niye, şişman kıza aşık olunmaz. Öyle bir şey gördünüz mü?” diyerek cesur bir çıkış yaptı.

“Şişman bir kadına dizilerde aşık olunamaz” diyerek başlattığı polemik için neden böyle düşündüğünün detaylarını anlatan oyuncu, dizilerde seyircinin beklentilerinin önemli olduğunu ve senaristlerin de bu beklentilere göre hikayeleri oluşturduğunu söyledi.

Aslı Samat, şu sözleriyle dizi dünyasındaki bir gerçeği de ortaya koydu: “Seyirci bu kız ile bu adam olmaz diyor ise senarist onu yazamaz. İzletemeyeceği bir şeyi niye yazsın. Biraz bizim toplum olarak bakış açımız değişir ise, insanlar bunu yazar ve onlar gerçek olmaya başlar. Geçtiğimiz sezon yayınlanan dizide böyle bir şey oldu.”

Aslı Samat, şişman kıza dizilerde aşık olunamaması halinin aslında sorunlu bir durum olduğunu da ifade etti ama kimseyi kandırmanın gereği olmadığını da söyledi.

Aşırı kilolu olduğu dönemde karşı cinsten kendisine bir duruş olmadığını ama kilo verince bunu görmeye başladığını anlatan Aslı Samat, “Şimdi varım, bir mekana girdiğim zaman da varım. Keşke bu hikaye böyle olmasa ama insanları kandırmanın da bir anlamı yok. Önce ilk baktığın zaman dış görünüş” diyerek gerçekçi bir tavır sergiledi.

Balık etli birisi olduğunu ve şu anda var olduğunu hissettiğini ifade eden Aslı Samat, insanların kendisine yönelik tepkisinin de olumluya döndüğünü ve bunun de kendisini iyi hissetmesine yol açtığını sözlerine ekledi.

Aslı Samat, kilo verme sürecinin devam ettiğini ve 5-6 kilo daha vermek istediğini sözlerine ekledi.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler