SON DAKİKA
19 Haziran 2019 21:52

SON HABERLER

Aykut Cömert’in vefatı Ahu Yağtu’yu çok üzdü!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kadın dizisinde Pırıl karakteriyle ekranda yer almaya devam eden ünlü oyuncu Ahu Yağtu, genç yaşta yaşamını yitiren video ve fotoğraf sanatçısı Aykut Cömert için instagram hesabından paylaşımda bulundu.

Ahu Yağtu, “En güzellerini paylaştın, yaşattın bize hep. Nurlar içinde huzurla uyu” mesajıyla üzüntüsünü dile getirdi.

Çağdaş sanatın önemli isimlerinden video sanatçısı Aykut Cömert’in hayatını kaybetmesi sevenleri için büyük şok oldu.

Son olarak ünlü isimlerin magazin basınında efsane olan sözleriyle hazırladığı “Söz uçar, hasar kalır” adlı eseriyle ses getirmişti. 38 yaşındaki Aykut Cömert, kanserle mücadele ediyordu, maalesef bu hastalığa karşı savaşını kaybetti.

İşte Ahu Yağtu’nun paylaşımı:

En guzellerini paylastin yansittin bize hep… nurlar icinde huzurla uyu #aykutcomert

AYKUT CÖMERT KİMDİR?

Aykut Cömert, ünlü isimlerin magazin basınında efsane olan, unutulmaz sözlerle hazırladığı “Söz uçar, hasar kalır” adlı eseriyle ses getirmişti.

Aykut Cömert, İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında kısa filmler çekmenin yanı sıra fotoğraf ve videolarıyla karma sergilerde yer aldı.

2011’de Avrupa, Avusturalya, Balkanlar’da yaşayan Türk gençlerini konu alan iki uzun metrajlı belgesel ve 6. Uluslararası Mardin Film Festivali kapsamında “Siyah Beyaz Çocuklar” isimli atölye ve belgesel çalışmalarını hayata geçirdi.

2012 yılında Belçim Bilgin ile kurguladığı “Sakız” videosu Archive Tasarım Galerisinde sergilendi. Mayıs 2014’te Karaköy Sumahan’da Beren Saat, İlker Kaleli ve Esra Dermancıoğlu’nun oyunculuklarıyla destek verdiği “Bebek”, “Künye”, “Saç” isimli videolarını “ONE NIGHT ART, Bir Ara Bir Haber” isimli sergiyle sanatseverlerle buluşturdu.

2014 yılının Kasım ayında 2. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde Türk sinemasının 100. yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Farah Zeynep Abdullah’ın oynadığı, Cahide Sonku’nun hayatını konu alan “100-5=CAHİDE” isimli video performansı sinemaseverler tarafından büyük ilgi topladı.

Aykut Cömert videolarındaki temel sorunsalı beden, cinsiyet, kimlik çatışması, kültür, güzellik miti ve kusursuzluk. İşlerinin en can alıcı noktası ise nesnelerin kimlikler üzerindeki algısını metafor yöntemiyle dile getirmesi.

İlgili Haberler