SON DAKİKA
20 Temmuz 2019 05:52

SON HABERLER

Diriliş Ertuğrul hayranlarına kötü haber! Final tarihi belli oldu…

TRT 1 ekranlarında 3 sezondur yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin final tarihi yaklaşıyor.

Engin Altan Düzyatan’ın başrolünde oynadığı dizinin ne zaman final yapacağı merak ediliyordu.

Dizinin final tarihinin 29 Mayıs Çarşamba olarak belirlendi.

Ertuğrul’un nasıl öleceği merak konusuyken, dizinin sezon sonunnda bitmesiyle yeni sezonda başka bir macera başlayacak.

Bu kez Osman Gazi’nin hikayesiyle devam edilecek. Yeni sezon tarihinin ise 13 Kasım olacağı bilgisi verilmekte.

İDDİALAR AYLAR ÖNCE KONUŞULMAYA BAŞLAMIŞTI:

Daha sezon başında dizi başlamadan önce kadroya Burak Özcivit’in geleceği, Engin Altan Düzyatan’ın ise dizinin kadrosundan çıkarılacağı günlerce konuşulmuştu. Hatta Burak Özcivit’in o dönem sakallarını uzatması diziye hazırlık olarak yorumlanmıştı.

Engin Altan Düzyatan’a diziden ayrılacağı iddiaları sorulunca da söylentileri kesin bir dille yalanlamış: Dizi devam ediyor ben de kadrodayım diyerek adeta Burak Özcivit’e gönderme yapmıştı.

Bu açıklamanın ardından Burak Özcivit ile Engin Altan Düzyatan’ın arası açılmış ikili yanyana hiç görülmemiş ve birbirleri hakkında açıklama yapmaktan kaçmışlardı.

Diriliş Ertuğrul dizisi için artık son karar verildi. Aynı dizide birlikte rol almak istemeyen Burak Özcivit ve Engin Altan Düzyatan için formül bulundu. Ertuğrul bu sezon ölecek, yerine oğlu Osman Gazi yani Özcivit gelecek.

Dizinin adı hakkında şu an net bir açıklama yok fakat, 13 Kasım’da ilk bölümü ile ekrana gelecek dizinin adının Diriliş ya da Kuruluş Osman adıyla devam edeceği medya kulislerinde sızan bilgiler arasında.

ERTUĞRUL GAZİ NASIL ÖLDÜ: Ertuğrul Gazi, yöneticiliği döneminde aşiretinin nüfusunun az olmasından dolayı barış merkezli, tedbirli ve ihtiyatlı bir siyaset izledi.

Çevresinde bulunan Türkmen beylikleri ve Bizans (İnegöl-Karacahisar-Bilecik) tekfurlarıyla daima iyi geçinip onların durumlarını ve siyasi şartları gayet iyi değerlendirerek başında bulunduğu aşiretini ve idaresi altında yaşayanları sulh ve sükûn içinde yaşattı.

Ertuğrul Gazi, emri altındaki topraklarda yaşayan halk tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişiydi. Söğüt’teki Hıristiyan tebaası da Ertuğrul Gazi’yi yürekten seviyor ve sayıyordu. Yurt tuttuğu bölgede huzur ve güveni sağladı.

Ertuğrul Gazi, 1281 senesinde 93 yaşlarında iken Söğüt’te vefat etti. Türbesi Söğüt’tedir. Her yıl eylül ayının 2.haftası pazar günü anma törenleri yapılmaktadır.

İlgili Haberler