SON DAKİKA
24 Haziran 2019 18:47

SON HABERLER

Hayranları Kerem Bursin’in kalbinin güzelliğine vuruldu!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ünlü oyuncu Kerem Bursin, geçtiğimiz ay sevgilisi Serenay Sarıkaya ile ayrılmasıyla gündeme gelmişti.

Oyuncu instagram hesabından kadın hakları ile ilgili çarpıcı bir belgeselden bahsetti.

Bursin, kadın haklarının ihlallerini sorgulayan mesajıyla büyük alkış aldı. Kendisini kadınlar için ‘doğru adam’ olarak tanımlayan ünlü oyuncu, “Çünkü bugüne kadar hiçbir kadını incitecek bir harekette bulunmadım, hiçbir kadına saygısızlık etmemeye özen gösterdim” diyerek durumunu açıkladı.

Hayranları ise “Sen mükemmel bir adamsın o kalbinin güzelliğine bir kez daha vuruldum” yorumunda bulundu.

İşte Kerem Bursin’in dikkat çeken mesajı ve paylaşımı:

“Kadın hakları ihlallerinin temelinde yatan sorunları sorgulayan, toplumun nasıl bir sistem içerisinde hareket ettiğini ve bu erkek egemen toplum düzeninin nasıl kadın hakları ihlallerine sebep olduğunu beklenmedik bir şekilde anlatan bir belgesel.

Samimiyetle şunu söyleyebilirim ki konu kadınlara gelince hayatım boyunca kendimi hep ‘doğru adam’ olarak tanımladım, neden mi?…Çünkü bugüne kadar hiçbir kadını incitecek bir harekette bulunmadım, hiçbir kadına saygısızlık etmemeye özen gösterdim…Ancak bir süredir kadın erkek eşitliği ile alakalı devam eden bir çalışma içerisindeyim ve şunu öğrendim ki kendini ‘doğru adam’ olarak tanımlamak uzun yıllardır devam eden global hak savaşı mücadelesi için ne yazık ki yeterli değil. Hatta ‘doğru adam’ bile kadın hakları mücadelesinde problemin bir parçası olabiliyor…

Kendimden de biliyorum ki aslında bu eşitsizliğe sebep olan kalıp yargılarını her gün yeniden ve yeniden üretiyoruz. Kendimize ‘doğru adam’ dediğimizde nasıl hala devam eden bir sorunun içerisinde daha iyi olabileceğimizi çoğu zaman düşünmüyoruz…ve yeterli görüyoruz. Daha iyi olmak her zaman bir seçenek, gelişime hep açık olmalıyız. Ben bu konuyla alakalı daha bilinçli, daha duyarlı, daha etkili ve daha bilgili olmak istiyorum…”

İlgili Haberler