SON DAKİKA
18 Haziran 2019 19:53

SON HABERLER

İstanbullu Gelin’deki o yara bandı rezilliği nedir? Keşke final yapsaydınız da görmeseydik!

Televizyongazetesi/Analiz
Star TV’de Cuma akşamları yayınlanan ve başrollerinde Özcan Deniz ile Aslı Enver’in oynadıkları İstanbullu Gelin dizisinde ne olduysa, dizinin yeni sezonda da devam etme kararından sonra oldu!

İstanbullu Gelin’de Süreyya ve Faruk aşkı, pek çok zorluğu yenmeyi başardı. İzleyicinin gözünün önünde gerçekleşen bu aşkın kahramanlarının her kavgalarında, derinlerinde bir yerlerdeki sadakat ve dürüstlükleri hep samimi bir dille anlatılıyordu. Özellikle kadın izleyenler kimi zaman, Faruk’a trip atmasına, çekip Prag’a gitmesine sert tepki verdikleri Süreyya karakterine karşı Faruk’u korumaya bile geçtiler.

Kimi zaman kadın duyarlılığıyla Süreyya’yı objektif bir gözle değerlendirip, Faruk’tan vazgeçmemesi, onun aşkına güvenmesi için yorumlar yağdırıp durdular.

Sosyal medyada Faruk ve Süreyya aşkının başına ne gelirse gelsin, onların hep temiz, içten ve dürüst ilişkileri, diziyi izleyen kadınların da aşka inancını güçlendiriyordu. Kendini bu aşkın içinde bulan izleyici, son 2 bölümde ortaya çıkan Gözde karakterinden sonra artık ne diziye ne de Faruk’a inanmıyor. Dolayısıyla Süreyya ve Faruk aşkının bundan sonra sağlıklı yürüyeceği inancını da kaybetti.

Bunu biz söylemiyoruz. İzleyenler, sosyal medyadan yağdırdıkları yorumlarla zaten durumu fazlasıyla özetliyor ve tepkilerini ortaya koyuyorlar aslında. Sadece 51. bölümden yayınlanan ilk sahnenin Youtube’daki videosunun altında yazanlara bakmak bile yeterli.

Kimi izleyenler, Süreyya’nın yüce gönüllüğüyle yine bu durumu aşacağı ve Faruk’u affedeceği görüşünde. Kimileri ise Süreyya’nın hiç bir şey söylemeden çekip gitmesinden sonra Faruk’a hesap sormasının anlamsızlığına değiniyor. Tabii bu da bir başka bakış açısı.

Ancak yoğunluklu olarak izleyenler, son iki bölümde Faruk’la ilgili böyle bir hikayenin yazılmış olmasının sadece diziyi uzatmak, yeni sezonda devam edebilmek için yeni entrikalar, kavgalara ihtiyaç duyulmasından dolayı olduğu inancında.

Kadın izleyiciler Gözde meselesine ve “yara bandı” tabirine isyan etti! İşte detaylar…

123SAYFA 1/3

İlgili Haberler